Ernstig lek in DNS-server BIND

Arnout Veenman op 30 juli 2009 08:05 in Software
Tags: , , ,

ISCIn de meest gebruikte DNS-server BIND is een zeer ernstig lek aangetroffen. Door een specifieke dynamische update voor een zone te sturen crasht de BIND-server. Uit testen van ISC blijkt dat de aanval alleen werkt door een update te sturen voor een zone waar de BIND-server master van is, bij slave zones werkt het niet.

Alle BIND-servers die master zijn van een of meer zones zijn kwetsbaar door het lek. Ondanks dat het lek kan worden misbruikt door een dynamic update te sturen, zijn ook servers die geen dynamic updates accepteren kwetsbaar. Er zijn daarnaast ook geen oplossingen om een kwetsbare server op enige wijze te beschermen tegen aanvallen. Het lek is daarom alleen te dichten door kwetsbare BIND-servers zo snel mogelijk te patchen.

Updates voor Redhat/CentOS 5 zijn inmiddels beschikbaar. De update voor CentOS 4 wordt momenteel getest en spoedig door het core-team vrijgegeven. Ook voor Debian/Ubuntu zijn inmiddels patches beschikbaar.

Print This Post





3 Reacties op “Ernstig lek in DNS-server BIND”

Marco D op 30 juli 2009 om 09:22

Ubuntu en Debian zijn ook gepatcht.

Hier een IPtables rule die als tijdelijke workaround zou kunnen dienen:

iptables -A INPUT -p udp –dport 53 -j DROP -m u32 –u32 ’33 >> 11 & 0x0F
= 5′

Heb ‘m echter niet getest! Het is een variant op de suggestie die hier gegeven wordt (en die niet juist zo zijn volgens sommigen):

http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=538975 (in de comments)

Let wel, je houdt met deze rule alle updates tegen, dus ook de legitieme.

Pim op 31 juli 2009 om 12:13

Ik kan dit lek bevestigen. Wij hadden er ook last van helaas…alle nameservers vastgelopen :-(

Randy’s weblog » Happy System Administrator Appreciation Day op 31 juli 2009 om 17:24

[...] zowel Micrtosoft een kritische patch buiten de reguliere patchdag uitrolde (dank!) samen met een ernstig lek in BIND, de nameserversoftware die op vrjiwel iedere webserver gebruikt wordt om domeinnamen.nl te vertalen [...]



Iets te melden? Reageer!
Uw naam *
E-mail adres *
Uw website
Uw reactie *
Foutje in het artikel geslopen? Stuur een e-mail naar redactie@ispam.nl


Reageren op ISPam.nl is leuk en dat moet het ook blijven. Reageer daarom enkel op het onderwerp dat besproken wordt en niet op het artikel zelf of de auteur. Spelfouten, klachten en andere zaken die niet over het onderwerp van het artikel gaan kunnen gemeld worden via redactie@ispam.nl. Let zelf ook op de stijl en spelling van je reactie. Hou het netjes, gebruik geen schuttingtaal, speel niet onnodig op de man en hou het gezellig. Reacties die hier niet aan voldoen worden zonder pardon verwijderd en leveren in het ergste geval een IP-ban op!