DNSSEC voor het .edu-domein

Arnout Veenman op 7 september 2009 08:03 in Domeinnamen
Tags: , , ,

EducauseTelkens meer registries implementeren DNSSEC. Dit keer is het de beurt aan EDUCAUSE, de beheerder van het .edu-domein. Zodra DNSSEC geïmplementeerd is kunnen de 2.300 universiteiten en andere onderwijsinstellingen gebruik gaan maken van de DNS-beveiliging.

Deze maand wordt er een DNSSEC test-bed ingericht om samen met verschillende universiteiten te testen. Onder meer de University of California, Berkeley gaat het testen. Het is de bedoeling dat DNSSEC in maart 2010 voor .edu in gebruik wordt genomen.

DNSSEC wordt op dit moment al gebruikt door enkele landen registries en .org. DNSSEC voor .be volgt mogelijk het einde van dit jaar nog en bij DENIC hebben ze voor .de een DNSSEC testbed ingericht. Grootste struikelblok voor de invoering van DNSSEC blijft het feit dat de root zone nog niet gesigneerd is. Al is het mogelijk dat dit, dit jaar nog zal gebeuren.

Print This Post





Nog geen reacties op “DNSSEC voor het .edu-domein”

Nog geen reacties. Reageer als eerste!

Iets te melden? Reageer!
Uw naam *
E-mail adres *
Uw website
Uw reactie *
Foutje in het artikel geslopen? Stuur een e-mail naar redactie@ispam.nl


Reageren op ISPam.nl is leuk en dat moet het ook blijven. Reageer daarom enkel op het onderwerp dat besproken wordt en niet op het artikel zelf of de auteur. Spelfouten, klachten en andere zaken die niet over het onderwerp van het artikel gaan kunnen gemeld worden via redactie@ispam.nl. Let zelf ook op de stijl en spelling van je reactie. Hou het netjes, gebruik geen schuttingtaal, speel niet onnodig op de man en hou het gezellig. Reacties die hier niet aan voldoen worden zonder pardon verwijderd en leveren in het ergste geval een IP-ban op!