Stroomstoring in het InterConnect datacentrum

Stroomstoring in het InterConnect datacentrumAfgelopen woensdag is in het InterConnect datacentrum de stroom om 10:05 uur uitgevallen. Bij werkzaamheden bij de aanleg van het tweede InterConnect datacentrum, dat zich in het zelfde pand bevindt als het eerste, was er een ongeluk gebeurt waardoor er kortsluiting ontstond. Hierdoor viel de A-stroomfeed in het datacentrum uit. Apparatuur die redundant was aangesloten bleef nog wel in de lucht. Een half uur later viel door nog onbekende oorzaak ook de B-stroomfeed in het datacentrum uit.

Rond 11:20 uur was de stroomstoring na ruim een uur weer volledig verholpen. Over de precieze toedracht van het ongeluk en de reden dat de B-stroomfeed na een half uur ook uit is gevallen, wist InterConnect helaas nog niets tegenover ISPam.nl te melden.

Print This Post





12 Reacties op “Stroomstoring in het InterConnect datacentrum”

Casper Bakker op 29 februari 2008 om 08:47

En ook in 2008 gaan we weer vrolijk verder waar we in 2007 zo goed gestart waren met de lijn van stroomuitvallers. Denk dat we zo langzamerhand dit als ‘normaal’ mogen gaan beschouwen en hostingactiviteiten altijd op twee fysiek gescheiden locaties onder moeten brengen.

Toon op 29 februari 2008 om 12:03

Interconnect is wel een partij die altijd een grote bek had dat ze alles zo verdomd goed voor elkaar hadden.
Nou, zo zie je, iedereen kan het gebeuren.

Feit blijft, het DC heeft de 1e storing na, wat zal het zijn, 3 jaar.
Als ze hierna nog 5 jaar zonder storingen lopen, dan mogen ze die grote bek van mij weer hebben :-)

Freek Sijmons op 29 februari 2008 om 12:55

Ik zou bijna gaan denken om in ieder rack een UPS te mikken. Kost je een godsvermogen maar je servers blijven iig lopen.

Het moet in principe niet mogen maar we zien het keer op keer, het kan overal mis gaan. ;-(

50 Routingsegment op 29 februari 2008 om 16:15

InterConnect was altijd the shizz, ik dacht dat ze alles perfect voor elkaar hadden.

Maar als ik het artikel lees lag het omdat ze een nieuwe ruimte aan het bouwen waren, de vraag die ik mezelf afvraag dan waarom hebben ze geen seperate 2e feed voor die 2e ruimte?

Casper Bakker op 29 februari 2008 om 16:22

Bij Interconnect gebruiken ze de B feed van de eerste ruimte als A feed van de tweede ruimte en andersom.

Memnon op 29 februari 2008 om 18:36

> @Casper Bakker
Of natuurlijk je spul onderbrengen bij een club die zijn zut wel goed voor elkaar heeft. Er zijn er wel een paar ;)

Casper Bakker op 29 februari 2008 om 19:01

Memnon: Dat is dus het punt, ook de ‘goede’ zijn er dit of vorig jaar uitgevlogen. Wij zelf zitten in het BIT datacenter waar je het ook niet verwacht, maar ook daar was het vorig jaar raak. Ook Interconnect wordt door velen gezien als een partij waarbij je het niet verwacht, maar tada, ook daar is het raak.

Het punt is juist dat het afgelopen jaar is gebleken dat het niet uitmaakt in welk datacenter je zit, zelfs degene met de beste voorzieningen klappen vroeg of laat een keer.

Jochem op 29 februari 2008 om 21:38

‘t Zijn puur kansen. Uiteindelijk zal elk datacenter een keer te maken krijgen met een stroomstoring, mits het datacenter lang genoeg bestaat.

Wel beroerd dat ook de tweede feed eruit klapt tijdens de storing op de eerste, dan blijkt maar (weer eens) dat redundantie niet 100% garantie tegen uitval is.

Memnon op 2 maart 2008 om 20:23

Casper Bakker: Dat is wel vreemd. Naar mijn weten heeft het BIT-2 Datacenter nog geen stroomstoring gehad.

Casper Bakker op 2 maart 2008 om 20:34

Memnon: BIT-2 zelf heeft ook nog geen stroomstoring gehad, dat klopt inderdaad. Wel BIT-1, maar de glasvezelring was nog niet compleet waardoor de interconnectie met BIT-2 eruit lag. Daardoor hadden wij een uur geen verbinding met onze servers daar.

Memnon op 2 maart 2008 om 22:25

Thanks voor de verduidelijking.

Achtergrond stroomstoring in het InterConnect datacentrum · ISPam.nl op 4 maart 2008 om 08:01

[...] woensdag was rond 10:10 uur de stroom in het InterConnect datacentrum uitgevallen. InterConnect heeft de mogelijke oorzaak van de stroomstoring achterhaald en aan ISPam.nl laten [...]



Iets te melden? Reageer!
Reacties zijn zeer welkom op ISPam.nl, wel hebben wij enkele huisregels:
  • Indien er volgens u een foutje in het artikel is geslopen (taalkundig of inhoudelijk) dan kunt u dat melden via redactie@ispam.nl en dus niet door onder het artikel te reageren.
  • Reageer enkel op de inhoud van het artikel en niet op de persoon van de auteur of offtopic.
  • Let op uw spelling, gebruik geen schuttingtaal en reageer zakelijk en professioneel.
  • Reacties die niet aan deze huisregels voldoen worden verwijderd.
Uw naam *
E-mail adres *
Uw website
Uw reactie *

Foutje in het artikel geslopen? Stuur een e-mail naar redactie@ispam.nl
advertenties



Ontvang ISPam.nl per e-mail

Vul je e-mail adres in:


of abonneer op de ISPam.nl RSS Feed