Vivenda wil PCextreme overnemen

Arnout Veenman | @veenman op 2 november 2011 14:57
Tags: , , ,
ISP's (beta): PCextreme

De beursgenoteerde onderneming Vivenda Media Groep heeft een bod gedaan (pdf) op 100% van de aandelen van hostingbedrijf PCextreme uit Middelburg. Het persbericht over het bod op PCextreme kwam op een ongelukkig moment, nu het bedrijf de nacht ervoor door een grootschalige storing getroffen was. Liever had men het bod later bekend gemaakt, maar gezien Vivenda een beursgenoteerd bedrijf is moest het persbericht meteen worden verstuurd, zo stelt PCextreme CEO Lennert den Teuling in een reactie tegenover ISPam.nl.

Beide bedrijven kennen elkaar al langer in een klant – leverancier relatie. De website van Zuka, een dochteronderneming van Vivenda wordt door PCextreme gehost. Vivenda gaf al eerder aan enkele andere ondernemingen te willen overnemen. Gisteren is er tussen beide bedrijven een goed gesprek geweest, waar het voorwaardelijk bod op de aandelen van PCextreme uit voort is gekomen. De komende tien dagen zullen beide bedrijven contractbesprekingen houden en zal er due dillegence (boekenonderzoek, red) bij PCextreme plaatsvinden.

Door de koersgevoeligheid van de onderhandelingen rondom het bod, kunnen de betrokkenen niet al te veel zeggen over de omstandigheden waaronder deze wordt gedaan. De internationale ambitie van PCextreme iets dat al langer speelt en bekend is. Het is daarom niet uit te sluiten dat een eventuele overname deze ambitie mogelijk zal maken. Den Teuling stelt graag meer openheid van zaken te willen geven, maar geeft daarbij aan dat hij moet wachten tot de onderhandelingen zijn afgerond. “Over tien dagen hebben we mogelijk een veel leuker gesprek”, besluit Den Teuling.

PCextreme zal een omzet van tenminste 2,5 miljoen euro realiseren in 2011 en verzorgt de hosting voor 35.000 klanten. Vivenda is het moederbedrijf van huizensite Zuka en softwarehuis Factotum. In de eerste helft van 2011 maakte het bedrijf een nettoverlies van 505 duizend euro en had toen een eigen vermogen van 3,9 miljoen euro, zo blijkt uit het halfjaarverslag van het bedrijf. Het bod op PCextreme zal worden gefinancierd door de uitgifte van nieuwe aandelen Vivenda. De aandelen zullen worden genomen door de huidige aandeelhouders van PCextreme.

Print This Post

Over auteur Arnout Veenman
Arnout Veenman (1984) is hoofdredacteur en uitgever van ISPam.nl. Hij richt zich voornamelijk op juridische onderwerpen, datacenters en ontwikkelingen in de branche. Arnout is tevens uitgever van DatacentrumGids.nl en ISPGids.com en oprichter van branchevereniging ISPConnect.





2 Reacties op “Vivenda wil PCextreme overnemen”

C op 3 november 2011 om 01:50

Die laatste regel stelt dat de eigenaren van pcextreme geen cash krijgen maar aandelen van een verliesgevend bedrijf. Is dat wel kloppend?

En wordt pcxpro ook verkocht?
En heeft pcextreme slechts 2.5 miljoen omzet?

C op 16 november 2011 om 08:11

10 dagen verder, is pcextreme verkocht?



Iets te melden? Reageer!
Reacties zijn zeer welkom op ISPam.nl, wel hebben wij enkele huisregels:
  • Indien er volgens u een foutje in het artikel is geslopen (taalkundig of inhoudelijk) dan kunt u dat melden via redactie@ispam.nl en dus niet door onder het artikel te reageren.
  • Reageer enkel op de inhoud van het artikel en niet op de persoon van de auteur of offtopic.
  • Let op uw spelling, gebruik geen schuttingtaal en reageer zakelijk en professioneel.
  • Reacties die niet aan deze huisregels voldoen worden verwijderd.
Uw naam *
E-mail adres *
Uw website
Uw reactie *

Foutje in het artikel geslopen? Stuur een e-mail naar redactie@ispam.nl


Expert Partners
Ontvang ISPam.nl per e-mail

Vul je e-mail adres in:


of abonneer op de ISPam.nl RSS Feed

Archieven