‘Thailand misbruikt internetfilter voor censuur’

Arnout Veenman op 24 december 2008 08:01 in ISP, Onderzoek, Problemen
Tags: , , , ,

Via klokkenluiders website Wikileaks is de lijst met 1.203 websites (individuele url’s) die moeten worden geblokkeerd in Thailand uitgelekt. De officiële reden voor elke website die op de lijst staat is dat deze zich schuldig aan majesteitsschennis  zouden maken. Het grootste deel van de lijst betreft filmpjes die ondermeer op YouTube staan, maar ook staan er westerse media en blogs op de lijst, zoals deze Volkskrantblog en dit artikel op de Economist.com. Volgens Wikileaks zijn een groot aantal van de geblokkeerde websites echter geblokkeerd om hele andere redenen dan majesteitsschennis. Wat maar weer eens aantoont hoe het gebruik van geheime lijsten met te blokkeren websites, met als reden kinderporno, terrorisme of majesteitsschennis, eenvoudig kan worden misbruikt voor censuur.

Overigens heeft Wikileaks ook de lijst met te blokkeren 3863 websites die kinderporno bevatten online gezet welke dateert van februari 2008. Ook deze lijst wordt is geheim, een snelle blik op de lijst leert dat het hier wel alleen om websites die kinderporno bevatten gaat. Voor ISPam.nl daarom genoeg reden om daar niet heen te linken. Al geldt ook voor Denenmarken en alle andere landen waar gebruik wordt gemaakt van lijsten met websites die moeten worden geblokkeerd vanwege kinderporno of een andere reden, eenvoudig misbruikt kunnen worden voor censuur. Daarin schuilt het grote gevaar van deze geheime lijsten.

Print This Post





Nog geen reacties op “‘Thailand misbruikt internetfilter voor censuur’”

Nog geen reacties. Reageer als eerste!

Iets te melden? Reageer!
Uw naam *
E-mail adres *
Uw website
Uw reactie *
Foutje in het artikel geslopen? Stuur een e-mail naar redactie@ispam.nl


Reageren op ISPam.nl is leuk en dat moet het ook blijven. Reageer daarom enkel op het onderwerp dat besproken wordt en niet op het artikel zelf of de auteur. Spelfouten, klachten en andere zaken die niet over het onderwerp van het artikel gaan kunnen gemeld worden via redactie@ispam.nl. Let zelf ook op de stijl en spelling van je reactie. Hou het netjes, gebruik geen schuttingtaal, speel niet onnodig op de man en hou het gezellig. Reacties die hier niet aan voldoen worden zonder pardon verwijderd en leveren in het ergste geval een IP-ban op!
advertenties

Ontvang ISPam.nl per e-mail

Vul je e-mail adres in:


of abonneer op de ISPam.nl RSS Feed